2024 m. Italijos ataskaitos santrauka

Santrauka

​2024 m. Europos Komisijos Italijos ataskaitoje pateikiama išsami šalies ekonominių rezultatų, fiskalinės būklės ir struktūrinių iššūkių, susijusių su Europos semestro, analizė. Po stipraus atsigavimo po pandemijos Italijos ekonomikos augimas sulėtėjo, o realusis BVP augimas sulėtėjo nuo 4,0 % 2022 m. iki 0,9 % 2023 m. Šis sulėtėjimas siejamas su sumažėjusia vidaus paklausa, griežtesnėmis finansavimo sąlygomis ir laipsnišku mokesčių lengvatų panaikinimu. Prognozės rodo nedidelį 0,9 % augimą 2024 m. ir nedidelį paspartėjimą iki 1,1 % 2025 m., paremtą investicijomis pagal Atkūrimo ir atsparumo planą (RRP).

Infliacija gerokai sumažėjo – 2023 m. gruodį bendra infliacija sumažėjo iki 0,5 %, palyginti su 2023 m. gruodžio mėn., gerokai žemiau euro zonos vidurkio. Šį nuosmukį pirmiausia lėmė mažėjančios energijos ir žaliavų kainos. Tačiau pagrindinė infliacija išlieka aukšta, kurią lemia augančios paslaugų kainos ir darbo užmokesčio koregavimas. Apskritai prognozuojama, kad 2024 m. infliacija sieks 1,6 proc., o 2025 m. – 1,9 proc.

Italija ir toliau kovoja su struktūriniais iššūkiais, įskaitant didelę valstybės skolą, silpną produktyvumo augimą ir darbo rinkos neveiksmingumą. Valstybės skolos ir BVP santykis, nors ir sumažėjo nuo pandemijos piko, 2023 m. išlieka aukštas – 139,8 %, o ateinančiais metais numatoma, kad jis šiek tiek padidės. Ši nuolatinė skolų našta riboja fiskalinį lankstumą ir kelia pavojų ekonomikos stabilumui

Produktyvumo augimas buvo vangus, o jį stabdo tokie veiksniai kaip mažos įmonės, riboti inovacijų pajėgumai ir regioniniai skirtumai. Dalyvavimo darbo rinkoje rodikliai pagerėjo, bet išlieka žemi, ypač tarp jaunimo, moterų ir pietinių regionų gyventojų. Dėl šių struktūrinių problemų būtinos tikslinės reformos, siekiant padidinti konkurencingumą ir ekonominį atsparumą

RRP įgyvendinimas yra labai svarbus sprendžiant šiuos iššūkius. Plane numatytos reformos, skirtos viešojo administravimo efektyvumui gerinti, teismų sistemai stiprinti, skaitmeninimui ir inovacijoms skatinti. Tikimasi, kad investicijos pagal RRP sustiprins infrastruktūrą, rems ekologišką ir skaitmeninį perėjimą ir paskatins ekonomikos augimą.

Apibendrinant galima pasakyti, kad nors Italija padarė pažangą stabilizuodama savo ekonomiką po pandemijos, išlieka didelių struktūrinių iššūkių. Siekiant užtikrinti tvarų ekonomikos augimą ir atsparumą būsimiems sukrėtimams, būtina spręsti didelės valstybės skolos problemą, didinti našumą ir įgyvendinti visapusiškas reformas.

Conectează-te pentru a adăuga un comentariu!

Komentarai

Komentarų nepridėta.